Krabice FPP AE sú určené pre malých akademických zákazníkov. Môžu to byť veľmi malé školy, alebo predovšetkým učitelia a študenti, ktorí si môžu touto formou zakúpiť licencie našich produktov pre domáce použitie. 


Software Assurance

Pokiaľ do budúcnosti uvažujete o prechode na novšiu verziu v okamžiku jej uvedenia na trh, môžete si spolu s trvalou licenciou zakúpiť aj Software Assurance (SA). Tento ročný udržiavací poplatok býva spravidla 29% ceny licencie aplikácie alebo systému a 25% ceny licencií serverov, a môžete si vybrať, či ho uhradíte spolu s licenciou naraz, alebo či si túto platbu rozložíte do ročných splátok, ktorých bude toľko, koľko zostáva rokov do konca multilicenčnej zmluvy, prostredníctvom ktorej sa licencia a SA zakúpi. Po obnovení multilicenčnej zmluvy môžete v platbe SA pokračovať. SA je možné v rámci vašej multilicenčnej zmluvy dokúpiť i k OEM alebo FPP verzii daného produktu, a to do 90 dní od dátumu ich zakúpenia. 


Výhody Software Assurance

SA vám navyše prináša aj ďalšie benefity, ako sú napríklad ďalšie zdroje technickej podpory, nástroje pre jednoduchšiu inštaláciu a účinnejšiu správu zakúpených produktov, alebo ich on-line školenia. 

Využitie SA benefitov môže sledovať správca Vašej multilicenčnej zmluvy prostredníctvom webovej služby Microsoft Volume Licensing Services (MVLS). Sú to heslom chránené internetové stránky, ktoré slúžia k správe Vami zakúpených licencií a okrem SA benefitov alebo i inštalačných kľúčov tu môžete nájsť veľa ďalších dôležitých informácií.