OEM licencia

Domáci aj firemní zákazníci môžu s nákupom nového počítača zakúpiť aj vybrané, cenovo zvýhodnené licencie operačného systému Windows, balíkov aplikácií Microsoft Office, prípadne niektoré serverové licencie. Do 90 dní od nákupu OEM licencií k nim môžu firemní zákazníci v rámci svojich multilicenčných programov dokúpiť Software Assurance a získať tak niektoré rozšírené užívacie práva.

 

Krabicové balenie softvéru

Pre domácich zákazníkov predstavuje nákup licencie Microsoft Office 2007 pre študentov a domácnosti v rámci krabicového balenia výhodný variant nákupu licencie tohto balíka aplikácií Microsoft Office. K dispozícii sú taktiež licencie typu upgrade pre operačné systémy Windows aj balíky Microsoft Office. Firemní zákazníci môžu v niektorých prípadoch využiť krabicové balenia softvéru aj na účely legalizácie.

 

Open License

Firemní zákazníci môžu využiť pre nákup licencií multilicenčný program Microsoft Open License. Ide o riešenie vhodné pre menšie a stredne veľké objemy nákupu licencií vyznačujúce sa jednorázovou platbou za licencie v okamihu nákupu a voliteľnou možnosťou nákupu licencií v kombinácii so Software Assurance.

 

Open Value License

Rozložené financovanie pri nákupe licencií prináša firemným zákazníkom možnosť optimalizovania investícií do nákupu licencií pre produkty spoločnosti Microsoft. Rozdelenie splátok za licencie do troch pravidelných ročných poplatkov zahŕňajúcich automaticky aj Software Assurance znamená výhodu dlhodobo predvídateľných investícií do nákupu softvérových licencií.
Multilicenčné zmluvy Microsoft Open Value sú riešením nákupu licencií navrhnutým pre firemných zákazníkov, ktorí vyžadujú jednoduchosť, flexibilitu rozhodovania, možnosť pružného reagovania na rast firmy a predovšetkým rozloženie platieb za licencie do troch ročných poplatkov.

 

Select License

Microsoft Select License je multilicenčný program vhodný pre organizácie s viac než 250 počítačmi, ktorý spolu s výhodnými cenami licencií prináša firemným zákazníkom aj celý rad práv a výhod, ďalej zvyšujúcich kvalitu a hodnotu licencie. Uzatvára sa na obdobie troch rokov s možnosťou predĺženia o jeden alebo tri roky.

 

Enterprise Agreement

Multilicenčné zmluvy Enterprise Agreement prinášajú firemným zákazníkom s viac než 250 počítačmi licenčné riešenie nákupu trvalých licencií vo forme ich rozložených splátok či dočasných licencií vo forme prenájmu s možnosťou následného odkúpenia.

Microsoft Enterprise Agreement je multilicenčná zmluva určená pre firemných zákazníkov s 250 či viacerými stolnými počítačmi, ktorí si licencie na softvér Microsoft chcú predplatiť, nie však kúpiť.