Microsoft SharePoint Workspace 2010

Microsoft SharePoint Workspace 2010 je nový názov programu pôvodne známeho ako Microsoft Office Groove. Program Microsoft SharePoint Workspace 2010 rozširuje možnosti spolupráce umožnením rýchleho a geograficky a časovo neobmedzeného prístupu na tímové lokality Microsoft SharePoint. Synchronizujte knižnice dokumentov aplikácie SharePoint Server 2010 s programom SharePoint Workspace, aby ste mohli získať na svojom počítači kedykoľvek a kdekoľvek prístup k súborom, ktoré si môžete zobraziť a požadovaným spôsobom upraviť. K dispozícii je tiež možnosť používať zoznamy, ako sú napríklad zoznamy Diskusia a Úlohy a vlastné zoznamy. Synchronizovať sa dajú dokonca aj zoznamy služby Business Connectivity Services, takže prístup do systémov v serverovej časti je ešte jednoduchší. Program SharePoint Workspace 2010 používateľom prináša úplný nový spôsob práce s tímovými lokalitami SharePoint.

 

Ste na cestách? Vezmite si pracovný priestor služby SharePoint so sebou

Nie je už načase, aby ste začali robiť veci podľa plánu? Niekoľkými kliknutiami môžete synchronizovať knižnice a zoznamy služby SharePoint 2010 so svojím počítačom. Dokumenty a zoznamy, s ktorými pracujete v režime offline, môžete jednoducho aktualizovať a mať tak istotu, že keď sa znova vrátite do režimu online, všetko sa automaticky synchronizuje so serverom.

Ste na cestách? Vezmite si pracovný priestor služby SharePoint so sebou.


Nový spôsob vzájomnej spolupráce

Vďaka funkcii spolutvorby nemusíte na tímových projektoch pracovať v jednej miestnosti s ostatnými kolegami. Na súboroch programov Word a PowerPoint odoslaných do pracovného priestoru služby SharePoint môžete spolupracovať z rôznych miest. Pri úpravách dokumentov, tabuliek, prezentácií alebo obsahu vykonávaných zároveň s inými používateľmi ušetríte čas a máte istotu, že všetky zmeny sa ukladajú a aktualizujú v pracovnom priestore služby SharePoint aj na serveri SharePoint Server. Prostredníctvom spolutvorby môžete v rovnakom čase viacerí spolupracovať na súboroch programu Word a PowerPoint publikovaných v pracovnom priestore služby SharePoint a môžete sa pri tom nachádzať na rôznych miestach.

Nový spôsob vzájomnej spolupráce


Rýchle a jednoduché vyhľadanie údajov

Program SharePoint Workspace 2010 poskytuje efektívnu integráciu so službou Windows Search, takže môžete jednoducho vyhľadávať obsah v lokálnych kópiách dokumentov. Podpora prispôsobených dotazov vám umožní vyhľadať presne tie výsledky, ktoré potrebujete.

Rýchle a jednoduché vyhľadanie údajov


Jednoduchá kontrola a správa dokumentov

Vďaka funkciám ako Vrátiť do projektu alebo Vziať k sebe je kontrola dokumentov hračkou. Môžete tiež jednoducho kontrolovať verzie uložené na serveri a pritom mať obsah stále pod kontrolou. Podporované sú aj funkcie ako presunutie myšou z ľubovoľného miesta – dokonca aj z iných aplikácií balíka Office, ako je napr. program Outlook – priamo do pracovného priestoru!

Jednoduchá kontrola a správa dokumentov


Efektívnejšia práca s intuitívnymi zoznamami lokality SharePoint

Pracovné priestory služby SharePoint môžu obsahovať väčšinu štandardných typov zoznamov lokality SharePoint vrátane zoznamov Diskusia, Oznamy, Prepojenia a vlastných zoznamov.  Na zobrazenie ukážok a úpravy formulárov sa používa technológia programu Microsoft InfoPath 2010. Zoznamy lokality SharePoint prispôsobené pomocou technológie InfoPath sa zachovajú nezmenené.

Efektívnejšia práca s intuitívnymi zoznamami lokality SharePoint


Prístup k zdrojom externých údajov a vykonávanie zmien v zdrojoch externých údajov

Služba Business Connectivity Services lokality SharePoint umožňuje pripojenie k externým zdrojom údajov spolu s prístupom na čítanie a zápis k podnikovým aplikáciám. V kombinácii s možnosťami práce v režime offline, ktoré vám poskytuje program SharePoint Workspace, tak môžete kontrolovať externé údaje priamo v programe SharePoint Workspace, vykonávať v nich vyhľadávanie, filtrovať, zoskupovať či dokonca meniť tieto údaje. Program SharePoint Workspace synchronizuje vykonané zmeny priamo s externým zdrojom údajov.

Prístup k zdrojom externých údajov a vykonávanie zmien v zdrojoch externých údajov


Rýchly prístup k obsahu lokality SharePoint z programu Windows Prieskumník

Po synchronizácii obsahu lokality SharePoint s počítačom získate k daným súborom rýchly prístup pomocou programu Windows Prieskumník. Práca so súbormi z lokality SharePoint bude ešte jednoduchšia – môžete ich vyhľadať v lokálnych priečinkoch či dokonca ukladať priamo z aplikácií do týchto priečinkov.

Rýchly prístup k obsahu lokality SharePoint z programu Windows Prieskumník


Prehľadná kontrola aktualizácií

Spúšťací panel je slúži na pohodlné zobrazenie všetkých pracovných priestorov, v ktorých ste členom. Môžete tu vidieť, v ktorých pracovných priestoroch momentálne pracujú iní používatelia a v ktorých sú nové materiály, ktoré ste si zatiaľ nepozreli. Dokonca budete prijímať upozornenia na nový obsah lokality SharePoint, ktorý sa pri synchronizácii odoslal do vášho počítača.

Prehľadná kontrola aktualizácií


Rýchle plnenie úloh

V programe SharePoint Workspace 2010 sa teraz používa pás s nástrojmi. Nový, vylepšený pás s nástrojmi vám poskytuje rýchly prístup k najčastejšie používaným príkazom a umožňuje vytvárať prispôsobené karty, ktoré budú vyhovovať vášmu pracovnému štýlu. V novom zobrazení Microsoft Office Backstage™ môžete niekoľkými kliknutiami nastaviť upozornenia, zdieľať alebo tlačiť obsah či spravovať kontá.

Rýchle plnenie úloh


Zdieľanie súborov prakticky s kýmkoľvek

Na dokončenie pracovných úloh v programe SharePoint Workspace nepotrebujete prístup na SharePoint Server. Môžete si vytvoriť lokálne pracovné priestory programu Groove, v ktorých budete zdieľať dokumenty s inými používateľmi a ľahko zistíte, ktorý obsah je nový, aktualizovaný alebo neprečítaný.

Zdieľanie súborov prakticky s kýmkoľvek