Microsoft Lync 2013

Aplikácia Office Lync 2013 ponúka nový upravený vzhľad, ktorý urýchľuje a zjednodušuje komunikáciu. Poskytuje nové funkcie, ako sú napríklad hovorne, zdieľané poznámky a mobilita, ktoré používateľovi umožnia prispôsobiť Lync svojim pracovným postupom, či už sa nachádza v kancelárii, doma alebo vonku. Lync 2013 rozširuje možnosti jednotnej komunikácie cez internet so zákazníkmi, dodávateľmi, či partnermi používajúcimi Lync alebo Skype.

Ľubovoľné zariadenie

Aplikácia Lync 2013 uľahčuje používateľom komunikáciu vďaka známemu prostrediu, ktoré je k dispozícii v počítačoch s Windowsom, vo Windows Phone, v iOSe, Macu aj v smartfónoch s Androidom. Nová aplikácia Lync aj pre Windows 8 a Windows RT poskytuje bezproblémové používanie určené najmä pre dotykové zariadenia.Využitie HD videa

Pri prenose videí využíva otvorené štandardy, napríklad H.264 SVC, takže kvalita videí v rozmanitých zariadenia je na vysokej úrovni. Nová podpora HD videohovorov s viacerými účastníkmi ponúka možnosť zobrazenia až piatich účastníkov schôdze súčasne. Zobrazovanú osobu si používateľ zvolí sám, alebo výber ponechá na aplikácii Lync.


Schôdze prostredníctvom prehliadača

Lync Web App umožňuje používateľom pripojiť sa ku videokonferencii prostredníctvom prehliadača. Táto aplikácia prináša všetky funkcie online schôdzí vrátane odosielania okamžitých správ, hlasových hovorov, videohovorov s viacerými účastníkmi, spolupráce na údajoch a zdieľania. Významné funkcie:

  • Video s vysokým rozlíšením
  • Protokol Voice over IP (VoIP)
  • Výmena okamžitých správ
  • Zdieľanie pracovnej plochy, aplikácií a powerpointových súborovZistenie najlepšieho režimu komunikácie

Výber funkcie "Rýchla komunikácia" cez Lync predstavuje ponuku obsahujúcu tlačidlá, ktoré sa zobrazia, keď sa kurzor myši nachádza nad fotografiou určitého kontaktu a poskytuje všetky dostupné režimy komunikácie.