Microsoft Office Outlook 2007

Aplikácia Office Outlook 2007 poskytuje komplexné riešenie pre správu času a informácií, zaisťuje prepojenie cez hranice a poskytuje nástroje na zachovanie kontroly nad informáciami, s ktorými pracujete. Aplikácia Office Outlook 2007 prináša inovácie, ktoré môžete použiť na rýchle prehľadávanie komunikácie, usporiadanie práce a lepšie zdieľanie informácií s ostatnými – to všetko z jedného umiestnenia.

 

Aplikácia Office Outlook 2007 poskytuje komplexné riešenie, ktoré vám pomôže lepšie spravovať váš čas aj informácie.
Aplikácia Office Outlook 2007 poskytuje komplexné riešenie, ktoré vám pomôže lepšie spravovať váš čas aj informácie.

 

Správa času a informácií

Lepšie usporiadanie informácií pomôže ušetriť čas a zachovať si vyššiu produktivitu.

 

 • Rýchle prehľadávanie všetkých informácií: Vďaka integrovanému rýchlemu vyhľadávaniu môžete vyhľadať všetky potrebné informácie priamo z rozhrania aplikácie Office Outlook 2007. Môžete nielen vyhľadávať medzi informáciami podľa kľúčových slov, ale funkcia rýchleho hľadania aplikácie Office Outlook 2007 slúži taktiež na vyhľadanie týchto kľúčových slov v prílohách e-mailov. Pre konkrétnejšie orientované výsledky hľadania poskytuje podokno Rýchle hľadanie užitočné kritériá na spresnenie zadania.
 • Správa denných priorít: Panel Úlohy slúži na usporiadanie denných úloh a správu priorít. Poskytuje konsolidovaný prehľad kalendára, upozorňuje na nadchádzajúce schôdzky, úlohy a e-maily označené príznakom a uľahčuje tak prácu s informáciami.
 • Rýchlejšie získanie lepších výsledkov pomocou prepracovaného používateľského rozhrania: Aplikácia Office Outlook 2007 má zmenené používateľské rozhranie formulárov pre vytváranie nových položiek. To uľahčuje intuitívne vytváranie, formátovanie a prácu s e-mailami. Teraz máte v správe všetky bohaté funkcie a možnosti aplikácie Office Outlook 2007 v prístupnom a ľahko viditeľnom umiestnení.
 • Vizuálne označenie informácií: Pomocou farebného označenia kategórií položiek aplikácie Office Outlook 2007 môžete ľahko prispôsobiť a pridávať kategórie k ľubovoľnému typu informácií. Farebné rozlíšenie rôznych kategórií položiek uľahčuje usporiadanie dát a vyhľadávanie informácií.
 • Zobrazenie ukážky príloh jediným kliknutím pomocou ukážky príloh: Prístup k prílohám e-mailov často predstavuje proces s niekoľkými krokmi, pričom neexistuje ľahký spôsob získania rýchleho prehľadu s obsahom. Vďaka ukážke príloh môžete ľahko prezerať prílohy jediným kliknutím priamo z aplikácie Office Outlook 2007. 

 

Pomocou rýchleho hľadania môžete vyhľadať požadované informácie v integrovanom známom rozhraní.
Pomocou rýchleho hľadania môžete vyhľadať požadované informácie v integrovanom známom rozhraní.

 

Pripojenie cez hranice

Všetky typy informácií môžete zdieľať so spolupracovníkmi, zákazníkmi, priateľmi a rodinou.

 

 • Vytvorenie internetových kalendárov a prihlásenie na ich odber: Internetové kalendáre predstavujú spôsob zobrazenia a zachovania aktuálneho prehľadu o udalostiach v odbore alebo kalendárov a plánov zaujímavých udalostí. Môžete do aplikácie Office Outlook 2007 pridať statický internetový kalendár, prihlásiť sa na odber dynamického internetového kalendára alebo vytvoriť vlastné internetové kalendáre pre zdieľanie s ostatnými.
 • Odoslanie informácií o kalendári komukoľvek vďaka snímkam kalendárov: Hľadáte ľahký spôsob zdieľania informácií o kalendári s ostatnými? Pomocou snímok kalendárov vytvára aplikácia Office Outlook 2007 podobu kalendára vo formáte HTML a uľahčuje tak zdieľanie týchto informácií s kýmkoľvek.
 • Publikovanie internetového kalendára na lokalite Microsoft Office Online: V aplikácii Office Outlook 2007 môžete ľahko vytvoriť internetový kalendár a bezpečne ho publikovať na lokalite Office Online za účelom zdieľania s ostatnými. Pomocou oprávnení služby Microsoft Passport môžete pozvať skupinu svojich spolupracovníkov, zákazníkov, priateľov alebo rodiny na prezeranie vášho kalendára a prácu s ním tak, aby všetci mali najnovšie informácie.
 • Plná integrácia s informáciami služby Microsoft Windows SharePoint Services: Pomocou aplikácie Office Outlook 2007 môžete komplexne pracovať s informáciami uloženými na weboch služby Windows SharePoint Services, a to kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete sa pripojiť ku kalendárom, dokumentom, kontaktom alebo úlohám webu Windows SharePoint Services a využiť všetky výhody možností úprav s vedomím, že všetky zmeny uložené v aplikácii Outlook 2007 sa budú synchronizovať s verziou uloženou na webe Windows SharePoint Services.
 • Vylepšené funkcie a spolupráca s produktom Microsoft Exchange 2007: Pri súčasnom použití aplikácie Office Outlook 2007 a ďalšej verzie servera Microsoft Exchange Server s názvom Microsoft Exchange Server 2007 môžu používatelia využívať výhody vylepšených možností spolupráce a vyššieho zabezpečenia. Server Exchange 2007 poskytuje najnovšiu vylepšenú ochranu pred nevyžiadanou poštou, ponúka dynamické pripojenie schránok a unifikuje odosielanie všetkých foriem správ (hlasové, poštové, okamžité atď.).
 • Práca s odbermi kanálov RSS z aplikácie Office Outlook 2007: Teraz sa môžete prihlásiť na odber kanálov RSS (Really Simple Syndication) a pracovať s nimi priamo z aplikácie Office Outlook 2007, čo je najprirodzenejšie prostredie pre správu tohto typu informácií. Je ľahké začať pridávať kanály RSS pomocou domovskej stránky Odbery RSS v aplikácii Office Outlook 2007.
 • Prispôsobenie a zdieľanie elektronických vizitiek: Elektronické vizitky predstavujú ľahký spôsob vytvorenia, prispôsobenia a zdieľanie informácií so zákazníkmi, klientmi alebo priateľmi. K vizitke môžete pridať fotografie, logá spoločnosti alebo ďalšie osobné informácie, aby mali príjemcovia ľahký spôsob jej identifikácie.

 

Zobrazenie prekrytia kalendárov uľahčuje prechádzanie osobného kalendára aj kalendára vášho tímu súčasne.
Zobrazenie prekrytia kalendárov uľahčuje prechádzanie osobného kalendára aj kalendára vášho tímu súčasne.

 

Vyššie zabezpečenie a stála kontrola

Aplikácia Office Outlook 2007 vám pomáha kontrolovať informácie a zachovať vyššiu bezpečnosť pred nebezpečnými lokalitami WWW.

 

 • Prevencia nevyžiadanej pošty a zníženie možnosti odhalenia nebezpečnými lokalitami WWW: Filter nevyžiadanej pošty, ktorý bol prvýkrát predstavený v aplikácii Microsoft Office Outlook 2003, pomáha zabrániť zahlteniu vášho priečinka Doručená pošta nevyžiadanými e-mailovými správami. Spolu s filtrom nevyžiadanej pošty aplikácie Office Outlook 2007 boli do aplikácie Outlook 2007 pridané nové spôsoby ochrany pred vyzradením osobných údajov. Nové funkcie zaisťujúce ochranu pred útokmi typu phishing zakazujú výhražné odkazy a upozorňujú na možný škodlivý alebo podvodný obsah v e-mailovej správe.
 • Vylepšená ochrana a zlepšenie zabezpečenia v produkte Exchange Server 2007: Produkty Office Outlook 2007 a Exchange Server 200ý spoločne prinášajú do nového filtra nevyžiadanej pošty technológiu zabraňujúcu phishingu. Exchange Server 2007 slúži ako prvý záchytný bod kontrolujúci prichádzajúce e-maily, určuje legitímnosť e-mailovej správy a prípadne zakáže odkazy alebo adresy URL v e-mailovej správe, čím pomáha chrániť používateľa.
 • Kontrola distribúcie citlivých informácií: Pomôžte chrániť majetok svojej spoločnosti tým, že príjemcom zabránite posielať, kopírovať alebo tlačiť dôležité e-mailové správy, pomocou funkcie správy prístupových práv k informáciám (IRM). Môžete dokonca určiť dátum konca platnosti správy, po ktorom ju už nie je možné prezerať ani s ňou inak pracovať. Technológia IRM vyžaduje použitie servera Microsoft Windows Server 2003 alebo vyššej verzie so spustenou službou Microsoft Windows Rights Management Services (RMS).
 • Správa dodržiavania zákonných požiadaviek so spravovanými e-mailovými priečinkami: Produkt Exchange Server 2007 ponúka spravované e-mailové priečinky, v ktorých je možné vynucovať dodržiavanie zákonných požiadaviek týkajúcich sa dokumentov ako je uchovávanie, archivácia a atď. Používatelia môžu tieto priečinky prezerať a pracovať s nimi v aplikácii Office Outlook 2007 rovnako ako s akýmikoľvek inými e-mailovými priečinkami, ale správy uložené v tomto priečinku uplatňujú zásady uchovania, archivácie a konca platnosti, ktoré definuje správca. Vďaka spravovaným e-mailovým priečinkom môžu používatelia a správcovia ľahko dodržiavať rôzne formy externých regulácií a interných zásad týkajúcich sa uchovávania správ.
 • Zaistenie legitímnosti e-mailov vďaka elektronickej poštovej pečiatke aplikácie Office Outlook 2007: Poštová elektronická pečiatka aplikácie Office Outlook 2007 pomáha zaistiť, že e-mail doručený do vášho priečinka Doručená pošta je legitímny a že e-mailu odoslanému z aplikácie Outlook 2007 bude klientsky počítač príjemcu dôverovať. Vytvorenie e-mailu opatreného pečiatkou aplikácie Office Outlook 2007 využíva novú technológiu, ktorú vyvinula spoločnosť Microsoft v rámci neustálej snahy potlačovať nevyžiadanú poštu. Táto technológia vyzve počítač odosielateľa na vykonanie výpočtu alebo dešifrovania a potom túto prácu priradí ako dôkaz o legitimite k e-mailovej správe. Tieto elektronické pečiatky znamenajú pre odosielateľov hromadných e-mailových správ (známych ako spamy) veľmi časovo náročné a technologicky takmer neuskutočniteľné odosielanie, ale pritom nijako nemení zvyklosti bežných používateľov pri odosielaní e-mailov.

 

Funkcia aplikácie Office Outlook 2007 zabraňujúca útokom typu phishing vás bude varovať o potenciálnom škodlivom obsahu priamo z e-mailových správ.
Funkcia aplikácie Office Outlook 2007 zabraňujúca útokom typu phishing vás bude varovať o potenciálnom škodlivom obsahu priamo z e-mailových správ.