Trvalé licencie produktov Microsoft vás oprávňujú „doživotne“ užívať príslušný produkt, a to vo verzií, ktorá bola aktuálna v okamžiku zakúpenia licencie.

Software Assurance

Pokiaľ do budúcnosti uvažujete o prechode na novšiu verziu v okamžiku jej uvedenia na trh, môžete si spolu s trvalou licenciou zakúpiť aj Software Assurance (SA). Tento ročný udržiavací poplatok býva spravidla 29% ceny licencie aplikácie alebo systému a 25% ceny licencií serverov, a môžete si vybrať, či ho uhradíte spolu s licenciou naraz, alebo či si túto platbu rozložíte do ročných splátok, ktorých bude toľko, koľko zostáva rokov do konca multilicenčnej zmluvy, prostredníctvom ktorej sa licencia a SA zakúpi. Po obnovení multilicenčnej zmluvy môžete v platbe SA pokračovať. SA je možné v rámci vašej multilicenčnej zmluvy dokúpiť i k OEM alebo FPP verzii daného produktu, a to do 90 dní od dátumu ich zakúpenia.

Výhody Software Assurance

SA vám navyše prináša aj ďalšie benefity, ako sú napríklad ďalšie zdroje technickej podpory, nástroje pre jednoduchšiu inštaláciu a účinnejšiu správu zakúpených produktov, alebo ich on-line školenia.

Využitie SA benefitov môže sledovať správca Vašej multilicenčnej zmluvy prostredníctvom webovej služby Microsoft Volume Licensing Services (MVLS). Sú to heslom chránené internetové stránky, ktoré slúžia k správe Vami zakúpených licencií a okrem SA benefitov alebo i inštalačných kľúčov tu môžete nájsť veľa ďalších dôležitých informácií.
 

Licenčné programy s trvalými licenciami

  • Takto označované produkty spoločnosti Microsoft sú plnohodnotnými produktmi predinštalovanými výrobcami počítačov na nových počítačoch a sú dodávané za cenovo veľmi zaujímavých podmienok. Aj pre akademických zákazníkov je to jediný spôsob, ako získať operačný systém v plnej verzii zo zľavou.

  • Krabice s našimi produkty sú určené pre malých akademických zákazníkov. Môžu to byť veľmi malé školy, alebo predovšetkým učitelia a študenti, ktorí si môžu touto formou zakúpiť licencie našich produktov pre domáce použitie.

  • Fresh Start

    Program Fresh Start pomáha školám prekonať licenčnú bariéru, ktorá im často vzniká v okamžiku prijatia darovaných počítačov. Zapojením sa do tohto programu môže základná alebo stredná škola znovu získať plnú verziu operačného systému na darované počítače úplne bezplatne.

  • Multilicenčný program pre malé a stredne veľké akademické inštitúcie.

  • Multilicenčný program pre akademické inštitúcie s viac ako 250 počítačmi. Na Slovensku je už niekoľko rokov podpísaná rámcová zmluva Microsoft Select pre vzdelávanie priamo s Ministerstvom školstva a preto môžu možnosti tohto programu využiť aj tie najmenšie školy.