Windows Vista Home Premium

Najvhodnejšie vydanie operačného systému Windows pre domáce stolné i prenosné počítače. Operačný systém Windows Vista Home Premium poskytuje produktivitu a zábavu vo vašom počítači doma i na cestách. Obsahuje aplikáciu Windows Media Center, ktorá uľahčuje prácu s digitálnymi fotografiami, televíznym záznamom, filmami a hudbou. Navyše zaisťuje úplne novú úroveň kvality zabezpečenia a spoľahlivosti. Inými slovami, operačný systém Windows Vista Home Premium prináša radosť z práce s domácou výpočtovou technikou.

 

Začína prelomovým dizajnom, ktorý uľahčuje každodenné používanie počítača. Pomocou Windows Aero zažijete dynamické odrazy, plynulo sa pohybujúce animácie, priehľadné “sklenené” panely a možnosť prepínať medzi otvorenými oknami v novom trojrozmernom usporiadaní. Možnosti okamžitého vyhľadávania na pracovnej ploche a nové spôsoby organizovania informácií znamenajú, že môžete okamžite nájsť a používať svoje e-maily, dokumenty, fotografie, hudbu a iné požadované informácie.

 

Operačný systém Windows Vista Home Premium tiež pomáha zabezpečiť vaše osobné informácie, počítač a rodinné využívanie výpočtovej techniky lepšie, než predchádzajúce verzie operačného systému Windows. Napríklad program Windows Internet Explorer 7 v operačnom systéme Windows Vista obsahuje automatizovanú ochranu pred škodlivým softvérom a falošným webovým stránkam, takže môžete používať svoj počítač s väčšou dôverou. Operačný systém Windows Vista Home Premium poskytuje aj automatické zálohovanie súborov, napríklad cenných digitálnych fotografií, hudby, filmov, dokumentov a iných súborov, takže môžete odpočívať a zamerať sa na veci, na ktorých vám najviac záleží. Pomocou integrovanej rodičovskej kontroly môžu rodičia docieliť, že používanie počítača deťmi je primerané a bezpečnejšie.

 

A čo tak zábava? Hlavnou výhodou operačného systému Windows Vista Home Premium je výrazne vylepšený zážitok z digitálnej zábavy. Aplikácia Windows Media Center zjednodušuje organizáciu a prácu s fotografiami, hudbou, diskami DVD, televíznymi záznamami a domácim videom. Zabavte sa na svojom počítači alebo televízii bezdrôtovo pripojenou hernou konzolou Xbox 360 k počítaču. Operačný systém Windows Vista Home Premium zjednodušuje napaľovanie prezentácií fotografií a domácich filmov na profesionálne vyzerajúce video DVD, ktoré môžu vaši priatelia a rodina sledovať na DVD prehrávači alebo počítači kedykoľvek len chcú. V kombinácii s bezkonkurenčnou podporou hier a hudby vám operačný systém Windows Vista Home Premium ponúka kompletný zážitok z domácej zábavy.

 

Ak chcete počítač, ktorý vám bude vystačí aj na cestách, potom oceníte maximálne využitie možností prenosného počítača. Poskytuje zjednodušenú správu napájania, jednoduchšiu bezdrôtovú sieťovú prácu a sprehľadnené spôsoby synchronizácie so zariadeniami, ktoré zaisťujú vaše prepojenie. Pretože je neuveriteľne flexibilný, môžete dokonca kresliť a písať rukou na počítači Tablet PC a vychutnať si zábavu prostredníctvom Windows Media Center na cestách, v kaviarni či doma na gauči. Mobilná práca s počítačom ešte nikdy nebola na takejto úrovni. Nakoniec operačný systém Windows Vista Home Premium zjednodušuje inštaláciu a údržbu nového počítača. Nachádzajú sa v ňom nové funkcie, ktoré zjednodušujú prenos všetkých údajov a nastavení zo starého počítača do nového a technológia, ktorá pomáha udržiavať váš systém v prevádzke rýchlo a spoľahlivo.

 

Či už si vo vašom prenosnom počítači vediete účtovníctvo, ukladáte študijné materiály, sledujete prevzatý alebo zaznamenaný film či zdieľate obľúbené fotografie s priateľmi na vlastnom disku DVD, zážitok je podstatne lepší na počítači vybavenom operačným systémom Windows Vista Home Premium.


Odporúčané systémové požiadavky

 • 1 GHz 32-bitový (x86) alebo 64-bitový (x64) procesor

 • 1 GB systémovej pamäti

 • 40 GB pevný disk s aspoň 15 GB dostupného voľného miesta

 • Podpora pre grafiku DirectX 9 s:

  • Ovládačom WDDM

  • 128 MB grafickej pamäti (minimálne)

  • Pixel Shader 2.0 v hardvéri

  • 32 bitov na pixel

 • DVD-ROM mechanika

 • Zvukový výstup

 • Prístup do internetu (môže byť spoplatnený)

 

Dodatočné požiadavky na používanie určitých funkcií

 • TV karta sa vyžaduje pre funkčnosť TV (voliteľné kompatibilné diaľkové ovládanie)

 • Windows Tablet a dotyková technológia vyžadujú počítač Tablet PC alebo dotykovú obrazovku

 

Minimálne podporované požiadavky

Niektoré funkcie produktu nie sú pri minimálnych podporovaných požiadavkách dostupné.

 • 800 MHz procesor a 512 MB systémovej pamäti

 • 20 GB pevný disk s aspoň 15 GB dostupného voľného miesta

 • Podpora pre grafiku Super VGA

 • CD-ROM mechanika