Systém Microsoft Office 2010 je veľká skupina produktov spoločnosti Microsoft skladajúca sa z aplikácií, aplikačných sád, služieb poskytovaných na webe a serveroch. Produkty systému Microsoft Office uľahčujú prácu s informáciami, zvyšujú produktivitu a umožňujú vzájomnú spoluprácu zamestnancov.

 

Office tam, kde je potreba

S dokumentmi je možné pracovať v sade Office spustenom v počítači, v mobilnom telefóne (Sada Office Mobile) alebo hostované v sade Office v internetovom prehliadači (sada Office Web Apps).

 

Jednoduché a známe používateľské prostredie

Známe prostredie s pásom kariet sa používa vo všetkých aplikáciách Office. Pás bol zjednodušený a je možné ho užívateľsky prispôsobovať. Pás kariet je použitý aj v Office Web Apps, na stránkach servera SharePoint a v aplikáciách dodávaných akú súčasť Windows 7.

 

Zobrazenie Backstage

Nové prehľadné usporiadanie nástrojov pre prácu s dokumentom ako celkom. Sprevádza užívateľa otváraním a ukladaním dokumentov, obsahuje históriu verzií dokumentu, sprehľadňuje tlač a nastavovanie jeho parametrov, uľahčuje zdieľanie. Zobrazí sa po kliknutí na kartu Súbor na páse kariet.

 

Súčasná práca na jednom dokumente a zdieľanie dokumentu

Aplikácie Word, PowerPoint, OneNote umožňujú súčasnú prácu viacerých používateľov na jednom dokumente. Dokumenty možno uložiť jedným kliknutím do webového úložiska, odtiaľ je ľahké ich s kýmkoľvek zdieľať.

 

Nové možnosti grafického vyjadrovania

Nové textové efekty, nové grafické (umelecké) efekty, nové diagramy SmartArt, editácia fotografi í a videí. Nové animácie a prechody medzi snímkami prezentácie. Minigrafy v Excely zobrazujúci trend v rámci jednej bunky.

 

Zvládnutie prívalu e-mailov

Outlook zlučuje stovky e-mailov do niekoľkých konverzácií - podľa hlavičky správ. Konverzácie možno vyčistiť alebo zmazať alebo úplne ignorovať - nebudú ďalej prijímané do poštovej schránky. "Rýchle kroky" zrýchlia vykonávanie častých úkonov. Upozornenie "Než odošlete ..." ochráni odosielateľa pred odoslaním súkromného e-mailu tisícke adresátov.

 

Prezentovanie na internete v reálnom čase

Aplikácie PowerPoint vie "vysielať" prezentáciu. Publikum vidí vo svojom internetovom prehliadači snímky tak, ako nimi prezentátor prechádza - publikum pritom nepotrebuje aplikácii PowerPoint.

 

Nástroje Kopírovať a Vložiť doplnené galérie možnosťou vloženia

Galéria zobrazuje možnosti vloženia - napr. bez formátovania, vo formátovaní cieľového alebo zdrojového textu. Pri prechádzaní galériami sa vkladaný obsah zobrazuje vo výslednom dokumente ako "živý náhľad".

 

Aplikácia OneNote doplnená do všetkých sád Office

Digitálny poznámkový blok OneNote uloží výrezy obrazovky, skopírované články z webu, vlastné poznámky, video aj audio záznamy. K poznámkam možno uložiť aj súvisiace súbory.

 

32bitová verzia a 64bitová verzia

Pri inštalácii Office je možné zvoliť 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu. 64 bitovú verziu možno inštalovať na 64-bitový operačný systém Windows Vista alebo Windows 7. Rýchlosť 64bitovej verzie sa uplatní napr. pri spracovaní stoviek miliónov riadkov dát v aplikácii Excel.

 

 

Sady systému Microsoft Office 2010 obsahujú aplikácie

 

 

Balené sady

Multilicenčné zmluvy

Aplikácie

Pre študentov a domácnosti

Pre podnikateľov

Professional

Professional Academic

Standard

Professional Plus

Word

Excel

PowerPoint

OneNote

Outlook

 

je obsaženo
je obsaženo

Business Contact Manager

 

 

 

 

Publisher

 

 

Access

 

 

 

InfoPath

 

 

 

 

 

Communicator

 

 

 

 

 

SharePoint Workspace