Video je zamerané na manažment mobilných zariadení s Windows 10 tzv. Mobile Device Management (MDM). Vďaka unifikovanej platforme došlo k zjednoteniu managementu ako pre dotykové telefóny, tak pre desktopy, notebooky a tablety s využitím predinštalovaných MDM agentov.

Firemní administrátori dostávajú k dispozícii nástroje ktoré boli predtým doménou firemných desktopov. S využitím Azure Active Directory a Microsoft Intune je možné zaistiť manažment všetkých typov firemných zariadení vrátane čoraz populárnejšieho scenára BYOD (Bring-Your-Own-Device) s možnosťou koexistencie firemných a súkromných dát a aplikácií na jednom zariadení.

V takmer hodinovom webinári sa v prvej tretine všeobecne a teoreticky porovnávajú najrôznejšie management stratégie a zvýrazňujú sa novinky vo Windows 10. Druhá tretina začína praktickou ukážkou Enrollment dotykového mobilu s využitím nastavenie "Work Access Enroll in to Device Management" do predpripraveného prostredia Microsoft Intune. Na záver tejto ukážky sa zmieňujú alternatívne možnosti Enrollment pomocou "Work Access - Work or school account" a hromadné nasadenie (bulk Enrollment).

Od druhej polovice prezentácie sa rozoberá bezpečnosť zariadení, prístupov, uložených dát a v Microsoft Intune konzole demonštruje výpočet príslušných politík dostupných v "General Configuration Windows 10 - Desktop and mobile" šablóne. Popisuje predovšetkým App a certificate management, health attestation, device update manažment a "Enterprise Data Protection".

Posledná štvrtina webinára je zameraná na prednosti unifikovaného vzhľadu Windows 10 a jeho manažmentu zariadení (locate device, kiosk mode, remote wipe) a aplikácií (side loading, Store for Business). V závere webinára sa prakticky predvedie odstránenie zariadenia z manažmentu a zmazanie na ňom uložených firemných dát.

Celé video s podrobným predstavením všetkých spomínaných noviniek môžete zhliadnuť tu.